21-28 stycznia 2023 r.

Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy Stajenka w Rzepiskach

Ośrodek jest położony na pograniczu Tatr i Magury Spiskiej, znany z pięknych widoków na szczyty Tatr Bielańskich i Wysokich.

Organizuje: Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie Diecezji Gliwickiej

Czego spodziewać się po Szkole modlitwy wstawienniczej? Tylko tego co sprzyja budowaniu więzi z Panem Bogiem.

Dlatego będzie dużo modlitwy: wspólnotowej liturgicznej i spontanicznej, indywidualnej, ale też wstawienniczej.

Rekolekcje mają na celu praktyczne przygotowanie i wzrastanie w posłudze modlitwą wstawienniczą. Uczestnicy będą codziennie brali udział w modlitwach wstawienniczych, w różnych zespołach. W ten sposób będą mogli praktykować wiedzę przekazaną podczas konferencji i wymieniając się doświadczeniami z innymi.

W części teoretycznej będzie mowa m.in. o tym:

- jak z miłością wysłuchać osobę, która przyszła na modlitwę wstawienniczą,

- jak dobrze określić o co będziemy się modlić

- jak wybrać sposób modlitwy (prowadzący, modlitwa nad dziećmi, osobami z zaburzeniami psychicznymi, osobami niebędącymi w stanie łaski uświęcającej itd.),

- co i w jaki sposób przekazać po modlitwie.

Sporo będziemy mówili o wątpliwościach towarzyszących ludziom pokornym.

Oczekujemy cudów, ale też wiemy, że zazwyczaj wzrastanie w posłudze jest procesem. Dlatego będziemy starali się, aby każdy z uczestników nie wymagał od siebie więcej niż powinien, ale wyjechał z propozycją kierunków w których, na chwałę Bożą może się rozwijać.

Dla kogo jest Szkoła modlitwy wstawienniczej?

- dla osób, które mają pragnienie posługiwać modlitwą wstawienniczą, albo już posługują, ale nie czują się w tym zbyt pewnie.

Ze względu na szczególny charakter posługi, prosimy o rekomendację odpowiedzialnego za diakonię modlitwy, pary rejonowej, moderatora lub lidera wspólnoty.

Prowadzący:

ks. dr Tomasz Przybyła

Edyta i Jarek Myśliwscy

Kontakt do prowadzących:

Edyta Myśliwska: tel. 513-152-301, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt