Modelka nr 1 – szczupła
...czarna obcisła bluzeczka bez rękawów, spódniczka kremowa koronkowa, bez podszewki, długość do połowy uda, widoczna bielizna dolna w odcieniu kremowym...
Modelka nr 2 – kształtów pokaźnych,...biała przylegająca bluzka wpuszczona w czarną spódniczkę, mocno obciskającą pośladki, spódniczka ledwo te pośladki zakrywa, jednocześnie odsłaniając uda przypominające masywne kolumny, wysokie czarne szpilki (wyraźnie utrudniające chodzenie)...

fot. kajaKongregacja Odpowiedzialnych bodajże A.D. 1998. Wieczorem – pokaz mody. Trochę może nietypowy, bo mamy przykłady na plus i na minus, pozytywne i negatywne – celem pokazu nie jest szokowanie kreacjami, a skłonienie widzów do myślenia. Z tego wydarzenia zapadła nam w pamięć szczególnie jedna para: on w poszarpanych, spranych dżinsach i powyciąganym swetrze, ona z  włosami w strąkach, spódnicy do kostek i starym blezerze. Komentator opisuje: „Ci oazowicze właśnie wrócili z rekolekcji. Tak bardzo kochają Pana Jezusa, że nie mają czasu zajmować się swoim wyglądem”.

fot. kajaPonętna dziewczyna w kuszącym mini plus hasło „Będzie po twojemu” - kto by pomyślał, że chodzi o reklamę samochodu? Odwoływanie się do skojarzeń erotycznych stało się normą we współczesnej kulturze masowej i jest tak powszechne, że zapewne większość odbiorców przekazów medialnych czy reklamowych nie zastanawia się nad tą wszechobecną ekspansją. Czy w kulturze powszechnego negliżu i prowokacji ma jeszcze sens przypominanie cnoty wstydliwości?

fot. aj"Kobietę najlepiej ubiera miłość" - przeczytałam to zdanie w wywiadzie z Beatą Tyszkiewicz. Wzbudziło we mnie wiele refleksji, którymi pragnę się z Wami podzielić. Oczywiście powyższe zdanie dotyczy relacji do mężczyzny, my jednak powinnyśmy zastanowić się jaka miłość może nas najpiękniej ubrać. Może również nad tym, dlaczego mamy być dobrze ubrane i co to oznacza w konkretnych sytuacjach.