Ponad 20 osób wzięło udział 22 marca 2014 r. w kursie dla prolajferów w Koszalinie. Przygotowała go Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie.

W koszalińskim Domu Samotnej Matki "Dar życia" w sobotę, 8 czerwca 2013 roku odbyło się drugie spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia.


W dniu diecezjalnej modlitwy o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, 27 kwietnia 2013 roku, spotkali się członkowie Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, którzy, odczytując Boże wezwanie do podjęcia służby życiu, utworzyli Diecezjalną Diakonię Życia.

stop-aborcji-tak-dla-zyciaW dniach 16 – 18 listopada 2012 r. w Domu Rekolekcyjnym w Maćkowicach odbyły się pierwsze w historii Diecezji Rzeszowskiej Rekolekcje Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie. Rekolekcje prowadził Ks. Grzegorz Kot – Moderator Diecezjalnej Diakonii Życia oraz Małgorzata i Artur Berłowscy – Para Odpowiedzialna za Diakonię Życia w Domowym Kościele. W rekolekcjach uczestniczyło 12 rodzin z Domowego Kościoła oraz 12 osób z Oazy Młodzieżowej - razem 47 osób, wśród których najmłodszym uczestnikiem była 4-miesięczna Karolinka.

fot. kaja"Co dwie głowy, to nie jedna", mówi przysłowie.

Jeszcze lepiej, kiedy jest tych głów więcej - wtedy dopiero ujawnia się bogactwo pomysłów i planów - a tych nie brakuje. 15 września, na pierwszym w tym roku spotkaniu Diakonii, udało nam się zaplanować działanie na kolejne miesiące. Powstały grupy, które będą odpowiedzialne za konkretne zadania, takie jak: