o plodnosciZapraszamy do odwiedzin portalu "O płodności" - strony o Metodach Rozpoznawania Płodności. Można tam też znależć bazę lekarzy wykorzystujących w swojej praktyce medycznej Naprotechnologię (NaProTECHNOLOGY®) lub obserwacje cykli menstruacyjnych. Wśród artykułów pisanych przez wybitnych specjalistów znajdziemy omówienie naukowych podstaw płodności, przyczyn niepłodności, szkodliwości antykoncepcji na płodność i wiele innych informacji na temat zdrowia prokreacyjnego.

life b newSłuchając słów Papieża Franciszka, wypowiedzianych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, miejmy odwagę i zdecydujmy się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą nam chodzić po drogach, o jakich nam się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyśleliśmy. Może właśnie Was Jezus powołuje do służby na rzecz obrony życia (od poczęcia do naturalnej śmierci) oraz rodziny.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń młodzież/dorosłych, którzy przeżyli III stopień Oazy Nowego Życia oraz małżeństwa, które przeżyły I stopień Oazy Rodzin . ZAPISY ZAKOŃCZONE

Ks. Piotr Róż oraz Małgorzata i Artur Berłowscy

Bogdan ChazanPetycję o przywrócenie prof. Bogdana Chazana na stanowisko dyrektora szpitala Świętej Rodziny złożyli w piątek w stołecznym ratuszu przedstawiciele Fundacji Życie. Pod wnioskiem podpisało się prawie 45 tys. mieszkańców Warszawy.

Zdaniem przedstawicieli Fundacji Życie odwołanie prof. Chazana z funkcji dyrektora szpitala wpłynęło na zwiększenie liczby aborcji dokonywanych w Warszawie. – W samym 2016 roku dokonano w tym szpitalu ośmiu zabiegów usunięcia ciąży – mówił prezes fundacji Michał Owczarski.

swieto mlodziankowPolska Federacja Ruchów Obrony Życia (PFROŻ) zachęca do uroczystej celebracji Święta Młodzianków Męczenników, obchodzonego 28 grudnia. - To szczególna okazja do refleksji i modlitwy za występki przeciwko ludzkiemu życiu - przypominają w przesłanym KAI apelu członkowie PFROŻ.

Święto Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda, Kościół obchodzi 28 grudnia. Choć jeszcze nieświadome, oddały życie za Chrystusa. Zapis o ich męczeństwie znajduje się w Ewangelii św. Mateusza. Tradycja podkreśla, że otrzymały one chrzest krwi i nazywa je "pierwocinami Kościoła". Kult Młodzianków rozpoczął się już w II wieku.

naprotechnologyW łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki otwarto w czwartek pierwszą w Polsce poradnię i klinikę diagnostyki i leczenia niepłodności u kobiet i mężczyzn. W uroczystości wziął udział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Placówkę pobłogosławił łódzki biskup pomocniczy Marek Marczak.