Pieter Bruegel - Rzeź niewiniątekŚwięto Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda, obchodzi Kościół 28 grudnia. Choć jeszcze nieświadome, oddały życie za Chrystusa. Tradycja podkreśla, że otrzymali oni chrzest krwi i nazywa ich "pierwocinami Kościoła". Ich kult rozpoczął się już w II wieku.

Zapis o męczeństwie dzieci betlejemskich znajduje się w Ewangelii św. Mateusza. Kiedy król Herod dowiedział się od Mędrców ze Wschodu, że narodził się przepowiadany przez proroków król żydowski, przeraził się, że straci władzę, dlatego postanowił zabić nowo narodzonego Mesjasza.

Betlejem - wejście do Bazyliki NarodzeniaŚwięto Świętej Rodziny Kościół katolicki co roku obchodzi w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. W tym roku jednak pierwsza niedziela wypada 1 stycznia, kiedy przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dlatego święto Świętej Rodziny będzie obchodzone w piątek, 30 grudnia.

W przygotowanym na ten dzień materiale duszpasterskim, z którego kapłani będą korzystać w homiliach, Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że prawdziwie rodzinną atmosferę buduje miłość, szacunek okazywany rodzicom i odpowiedzialność za rodzinę.

Gniezno - KatedraW przedostatni dzień roku, 30 grudnia, ulicami Gniezna przejdzie Marsz dla Rodziny. Przedsięwzięcie ma pobudzić mieszkańców miasta św. Wojciecha do wdzięczności za dar rodziny i jednocześnie stanowić jej promocję.

Inicjatorem trzeciego już gnieźnieńskiego Marszu dla Rodziny jest Bractwo Świętej Rodziny działające przy parafii bł. Michała Kozala. Marsz wyruszy o godzinie 17.15 spod Urzędu Stanu Cywilnego i przejdzie do katedry, gdzie sprawowana będzie Msza św. podczas której małżonkowie odnowią ślubną przysięgę. Uczestników tradycyjnie prowadzić będzie ikona Świętej Rodziny.

Sejm RPNa 40-80 posłów ocenił w rozmowie z KAI poseł Jacek Żalek tych, którzy chcą w Platformie Obywatelskiej bardziej konserwatywnego niż propozycje Małgorzaty Kidawy-Błońskiej projektu ustawy regulującej kwestie zapłodnienia in vitro. Jego zdaniem próba wprowadzenia refundacji in vitro w sytuacji, gdy państwo nie jest w stanie zapewnić refundowania podstawowych zabiegów ratujących życie jest niedopuszczalna.

 Eduardo Verástegui, James Caviezel, Ben Stein, Jack Nicholson i Mel Gibson to czołowi celebryci ze świata kinematografii, którzy jednoznacznie bronią świętości życia – uważa Kristen Walker z amerykańskiej organizacji LiveAction. Według niej, warto ich wspierać, wybierając produkcje i filmy z ich udziałem.

W tym oryginalnym rankingu pierwsze miejsce zajmuje Eduardo Verástegui – meksykański aktor grający w Hollywood. Nie przyjmuje on ról stojących w sprzeczności z jego chrześcijańską wiarą. Jest twórcą firmy producenckiej Metanoia, która stworzyła w 2006 swój pierwszy filmowy hit „Bella", wyróżniony nagrodą publiczność na festiwalu w Toronto w 2007 roku.