fot. kajaDziewięcioletnia dziewczynka otrzymała ratujący życie przeszczep od swego młodszego brata. Chłopczyk został poczęty in vitro i wyselekcjonowany jako najlepszy dawca spośród kilku innych zarodków.

dzieckoPoziom rozwoju danej społeczności mierzy się zdolnością jej opieki nad słabszymi. Przypomniał o tym episkopat Chile w specjalnym komunikacie zatytułowanym „Wołanie o życie niewiniątek". Wydano go 28 grudnia, w liturgiczne święto Świętych Młodzianków.

fof. kajaTroje deputowanych do Izby Reprezentantów złożyło projekty aktów prawnych legalizujących eutanazję osób cierpiących na demencję.

marsz dla życia w Łomży28 grudnia Kościół Katolicki obchodzi Święto Młodzianków. Jest ono upamiętnieniem dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Choć nie były jeszcze świadome, oddały życie za Chrystusa. Tradycja podkreśla, że otrzymali oni chrzest krwi i nazywa ich "pierwocinami Kościoła". Ich kult rozpoczął się w II wieku.

fot. minifpOpinię otwierającą drogę do tworzenia ludzko-zwierzęcych hybryd genetycznych wydał 22 grudnia Sąd Najwyższy Kanady.

Uznał on pięcioma głosami sędziów przeciw czterem, że decyzja o karalności czy bezkarności eksperymentów, w których łączy się genomy ludzkie ze zwierzęcymi, należy do prawodawstwa prowincjonalnego, a nie federalnego. Uważa ją bowiem za sprawę służby zdrowia.