skrzatuszZAPRASZAMY

animatorów wspólnot młodzieżowych, dorosłych, małżeństwa Domowego Kościoła,

które pragną poznać posługę diakonii lub pogłębić znajomość tematyki, którą zajmuje się Diakonia Życia

na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia w Skrzatuszu w dniach 1-11 sierpnia 2019r.

Więcej o miejscu rekolekcji http://skrzatusz-sanktuarium.pl/

W imieniu diakonii rekolekcyjnej

Asia i Andrzej Zinkowie

dziecko utraconeObowiązujące w Polsce prawo bezwzględnie nakazuje sprawienie godnego pochówku każdemu człowiekowi, w tym dziecku zmarłemu przed narodzeniem. Mimo to, pogrzeb dziecka utraconego wciąż bywa przedstawiany jako ,,kaprys rodziców”, w dodatku trudny do przeprowadzenia. Aby obalić te mity i ułatwić rodzicom oraz innym osobom realizację prawa do zorganizowania pogrzebu dziecka utraconego przed urodzeniem Ordo Iuris przygotował opracowanie w formie poradnika, który można pobrać na stronie dzieciutracone.ordoiuris.pl lub tutaj PORADNIK ULOTKA

Matka TeresaJeśli nie jesteśmy skłonni do oddania wszystkiego, co jest potrzebne do czynienia dobra jedni drugim, grzech jest wciąż w nas. Właśnie dlatego my także musimy się dawać jedni drugim aż do bólu.  Nie wystarczy, że mówimy "Kocham Boga". Muszę także kochać swojego bliźniego. Święty Jan napisał, iż jesteś kłamcą, jeśli mówisz, że kochasz Boga, a nie kochasz swojego bliźniego. Jak możesz kochać Boga, którego nie widzisz, jeśli nie kochasz bliźniego, którego widzisz, którego dotykasz, z którym żyjesz?

fot. JoaOświadczenie Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych w porozumieniu z Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

5 miesiecyProf. dr hab. Alina Midro podczas konferencji "Gender oczami specjalistów", 23 stycznia 2014 r. w Warszawie, zaprezentowała, jak kształtuje się płeć w fazie prenatalnej. Kierownik Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wykazała, że płeć jest efektem współpracy wielu genów. I choć warunki zewnętrzne mogą na nie wpłynąć, to jednak nie można wybrać sobie płci, która jest określona na poziomie "oprogramowania" genomu. To "oprogramowanie" jest różne dla mężczyzn i kobiet.

A oto pełen tekst wystąpienia prof. dr hab. Aliny T. Midro:

fot. kajaMetody naturalnego planowania rodziny wymagają współpracy małżonków oraz zachowania okresowej wstrzemięźliwości, jeśli zamierzają oni uniknąć poczęcia lub je odłożyć. W dyskusjach podnoszona jest zatem często kwestia wpływu NPR na relacje małżeńskie, przy czym polemiki te odwołują się raczej do subiektywnych przekonań i pojedynczych przypadków, stanowiących ważne, lecz jednak tylko przyczynki do bardziej kompletnego opisu sytuacji.

fot. MSZ„Ile małżeństwo powinno mieć dzieci?" – takie pytanie często pojawia się podczas prelekcji głoszonych przez diakonię życia. Jak się okazuje – ta kwestia nie jest do końca rozumiana nawet przez ludzi od dłuższego czasu kroczących za Jezusem. Sfera płciowości człowieka w całości znajduje się pod szczególnym „obstrzałem" sił tego świata, stąd zapewne wielkie pomieszanie – i jednocześnie chęć przeciwdziałania temu pomieszaniu.

trzy plus logoMacierzyństwo to najpiękniejsza przygoda mojego życia – mówi Teresa Kapela, matka pięciorga dorosłych dzieci – dwóch synów i trzech córek. Jej zdaniem macierzyństwo rozwija i wzbogaca, zachęca więc wahające się kobiety do podjęcia tej przygody. Zapewnia, że każda z nich da sobie radę. Nie czuje się też „kurą domową", jest bardzo aktywna w Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Jeździ na międzynarodowe spotkania, kontaktuje się z mediami. Mówi, co powinni zrobić politycy żeby pomóc matkom.